Anginal Kadulja sprej za usta 30mL

9,50 KM

U cijenu je uključen PDV (17%)

Anginal sprej s kaduljom je sredstvo za oralnu higijenu i njegu sluznice usne šupljine. Ekstrakt kadulje prirodni je antiseptik. Ublažava grlobolju i pozitivno utječe na tijek upale u usnoj šupljini i ždrijelu. Anginal sprej pomaže uništavanju nepoželjnih mikroorganizama koji podržavaju razvoj paradentoze i uzrokuju loš zadah. Pored ekstrakta kadulje Anginal sprej sadrži i veoma vrijedne ekstrakte crnoga sljeza, nevena, mažurana te mentol.

Opis

Kadulja je samonikla biljka koja raste u kamenjarima Mediterana u niskim grmovima. Ubraja se među najljekovitije biljke našeg planeta. Već 4.000 godina kadulja je na glasu kao čudesna biljka koja liječi mnoge bolesti a kod nekih je naroda i na glasu svetosti. Starorimski znanstvenik i pisac nazvao ju je Salvia od latinskog glagola salvum što znači spasiti – dakle: spasiteljica.
Dokazano je da kadulja ima antibakterijsko, antivirusno i fungicidno djelovanje što znači da je dobar borac protiv bakterija, virusa i raznih gljivica, odnosno raznih upala. Pa onda, liječi želudac, crijeva, žuč, mjehur i mokraćne kanale. Ublažava nadraženo grlo i ždrijelo, ima umirujući i ugodan učinak na grlo, grkljan i glasnice, pomaže kod kašlja, hunjavice, bronhitisa, prehlade i gripe, bolesti usne šupljine, grla, krajnika. Podržava imunološki sustav i ima antimikrobno djelovanje.

Crni sljez vrlo je rasprostranjena biljka te je u čitavoj Evropi stalni pratilac čovjeka. Susreće se uz putove, jarke, u blizini naselja, uz plotove, na gnojnim zemljištima, te na poljima, krčevinama i drugdje. Sljez je prastara ljekovita biljka. Ona je pod imenom tung-kuei-tze još prije 5.000 godina kod Kineza bila vrlo cijenjena ljekovita biljka za otklanjanje probavnih smetnji i za rastvaranje sluzi. Sljez se spominje i u Bibliji, a i pristaše Pitagore držale su sljez ljekovitom biljkom. Dioskurid i Plinije naglašavali su njegovo djelovanje za umirenje nadražaja, za rastvaranje i smekšavanje sluzi.

Kao ljekovitu biljku crni sljez koristit ćemo prvenstveno kod problema slabog imuniteta respiratornog sustava. Djeluje antibakterijski i antivirusno, razrjeđuje sluz i olakšava iskašljavanje. Sluz koju biljka sadrži oblaže upaljenu sluznicu grla, smiruje upalu te pomaže bržem saniranju rana. Sluz crnog sljeza djeluje toliko regenerirajuće na sluznicu, ali i druga oštećena tkiva, da čaj od njega možemo koristiti i kod različitih upalnih stanja. Na primjer, kod upale crijeva, upalnih stanja kože lica (komplicirana seboreja), upala kože potkoljenica zbog kroničnih problema s venama, različitih upala i zagnojenja blizu kože, ali i kod problema sa zatvorom.

Neven

S ljekovitim svojstvima nevena bili su upoznati još stari Egipćani i koristili su ga za pripremu raznih ljekovitih pripravaka. Mnogi od nas gledali su i naše bake kako u svojim vrtovima brižno uzgajaju neven i pažljivo ubiru cvjetove i list, suše ih i pospremaju za pripremu ljekovitih čajeva ali i raznih drugih pripravaka blagotvornih za organizam.
Od davnina poznat po svojoj ljekovitosti i danas je prepoznat kao biljka neprocjenjive vrijednosti.
Nekada su se cvjetovi i list nevena koristili svježi ili osušeni za pripremu ljekovitih napitaka ili obloga. Danas se neven, osim u tom obliku koristi i u obliku masti, kreme, ulja ili gela.
Neven je poznat po svojim blagotvornim učincima na kožu, pospješuje oporavak i obnavljanje oštećene kože. Snažan je dezinficijens koji aktivno djeluje na bakterije i viruse. Protuupalna svojstva nevenove kreme pomažu bržem i učinkovitijem zacjeljivanju rana na koži.
Redovitom primjenom nevenove kreme na oštećenoj koži na prirodan način je stimulirana regeneracija tkiva i zdravih stanica kože te smanjena upala. Neven ima protuupalno i antibakterijsko djelovanje, pospješuje zacjeljivanje rana, koristi se kod opeklina, uboda, uganuća i oteklina , liječi proširene vene i hemoroide, pomaže kod probavnih tegoba, stimulira rad jetre i bubrega, učinkovit u borbi protiv virusa herpesa i hepatitisa, sprječava infekcije mokraćnog trakta.

Mažuran je domaća biljka sa staništem u Europi, na Mediteranu, kao i u Južnoj i Središnjoj Aziji, a ponajviše se koristi kao začin (origano). U staroj Grčkoj nazivali su ga radost planine, te se smatrao simbolom sreće. Bio je cijenjen i u starom Egiptu, gdje su ga koristili kao sredstvo protiv kašlja.
Suvremena laboratorijska istraživanja su pokazala djelotvornost mažurana protiv različitih mikroorganizama, od bakterija, gljivica parazita i virusa. Zahvaljujući antimikrobnom djelovanju uspješno se primjenjuje kod obične prehlade, gripa, tegoba sa sinusima, infekcija dišnog sustava.

Mentol

Smatra se da je metvica porijeklom s Dalekog istoka, a koristi se barem 10.000 godina.
Popularna je u mnogim dijelovima svijeta, a osobito u arapskom, gdje služi kao glavni začin i redovito se pije kao čaj. Metvica je u narodu znana još i kao nana, paprena metvica, menta, pepermint. Postoji preko 250 vrsta metvica. Najpoznatije su klasasta i paprena metvica.
Ova mirisna biljka smanjuje začepljenost dišnih puteva, suzbija upale i infekcije, pomaže kod astme i alergije, jača imunitet, pomaže kod probavnih tegoba, sprječava bolesti desni i loš zadah, potpomaže mršavljenju, ublažava stres i nesanicu.

Podijeli s prijateljima

Napomena:
Fotografije ne moraju u potpunosti odgovarati stvarnom izgledu proizvoda.